Syrovátka na hubnutí

21. června 2009 v 10:20 | Capy |  Výživa
Syrovátka je vzhledem k svému unikátnímu složení užitečným pomocníkem v boji s obezitou. Zlepšuje také stav pokožky, střevní mikroflóry a posiluje imunitní systém! Co to je ta syrovátka? Dalo by se říci, že syrovátka je odpadem mlékárenského průmyslu, lépe řečeno zbytkovým produktem při výrobě tvarohu a sýrů. V praxi to poněkud zjednodušeně znamená následující - mléko se naprosto záměrně srazí, což má za následek, že se oddělují tuhé části (tvaroh) od tekuté (syrovátka). Ale pozor, tato žlutavá tekutina je odpadem nad jiné užitečným!


»Odpad« nadupaný vitaminy Syrovátka je lehce stravitelnou unikátní zásobárnou velmi hodnotných bílkovin. Těm pak (k radosti mnoha žen a dívek) nedělá společnost prakticky žádný tuk! Jednou ze zajímavých bílkovin je kupříkladu laktoferin, jenž je díky svým specifickým vlastnostem schopen zvyšovat absorpci železa. Vítanými společníky syrovátkových proteinů je též dlouhý zástup vitamínů (B1, B2, B6, B12, E a C) a minerálů (hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík, zinek, niacin, biotin). Konzumace syrovátky, vzhledem k jejímu složení, přispívá k potlačení růstu patogenních bakterií ve střevě a k obnovování užitečné mikrobiální flóry. To má mimo jiné vliv na dobrou funkci nejen trávícího traktu, ale i celého imunitního systému!


Syrovátka »nekamarádí« se špeky Syrovátka je úžasným nízkotučným nápojem s vysokou nutriční hodnotou. V případě, že se řadíte mezi »proteinové typy«, nebo jste se prostě jen rozhodli pro v poslední době velmi populární nízkosacharidovou dietu (strava je sestavená tak, že se konzumuje malé množství sacharidů a velké množství proteinů - bílkovin), je pro vás syrovátka naprosto ideálním nápojem. Chlazeným či naopak teplým syrovátkovým nápojem lze směle nahradit jedno denní jídlo. Dokonce bylo prokázáno, že popíjení syrovátky (která má sama o sobě nízký glykemický index) obohacené kalciem a vlákninou významně snižuje pocit hladu. Poznatkům vědy rychle přispěchali vstříc i výrobci přípravků na hubnutí a vyvinuli řadu poměrně hodnotných instantních nápojů na bázi syrovátky obohacené vlákninou a dalšími hodnotnými látkami.Nejen štíhlá ale i krásná! V případě, že si domů pořídíte balení onoho sušeného zázraku, nerozpakujte se jej použít i k občasným koupelím a omývání obličeje. Syrovátka totiž pozitivně ovlivňuje pH pokožky a výrazně stabilizuje kyselé prostředí na povrchu kůže. Doporučuje se zejména osobám se sklony k akné a lupence, ale i k dalším kožním problémům. Díky konzumaci syrovátky se jistě upraví a zlepší vaše zažívání, což samozřejmě rozzáří i vaší pleť. Tento vzácný »odpadní produkt« je též výborným doplňkem detoxikačních kúr. A ty, jak známo, přispívají k celkové kondici dobré vaší tělesné schránky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 raa raa | 4. července 2009 v 0:12 | Reagovat

Ahoj lidi,
taky jsem měl ten problém a pořeboval jsem pár kil dolů. No jo, ale zase tak jednoduchý to nebylo. Jeden můj kamarád mi poradil abych se podíval na www.snama.cz/altea-43 kde mi poradili a nasměrovali mě správným směrem. Doporučuji, alespoň vyzkoušet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama