Duben 2010

Jídelníček 27.4.2010

27. dubna 2010 v 7:00 | Capy |  Jídelníček
Hmm uvidíme jestli po dlouhý době doplnim celý jídelníček :D
...

Snídaně: 7:05 2 pirohy plněný pudingem
Svačina: 9:45 houska se sýrem
Oběd:11:45 kuře na paprice,rýže
Svačina2: 14:15 - Bebe dobré ráno čokoládove 100g
Večeře: 18:00: tunákový salát(testoviny,tunák,zelenina)

Pohyb: 45 min tělák
Pití: cca. 2,5-3l
Spokojenost: 70%

Hm,heh,heh :D Jídelníček 24.4.2010

24. dubna 2010 v 8:38 | Capy |  Jídelníček
Tak jsem to zase pokazila :( :( Několik dní sem nepřidávala na blog :( :( Nejde o to že nejsem na PC ale o to že jsem líná sem něco dávat a taky když skazim jídelníček tak to už ani sem nechci dávat :( :(.. Boože jsem šílená :( Už nemám takovou chut do hubnutí jako před rokem kdy sem založila tenhle blog(jo když už jsme u toho tak tenhle blog bude v květnu slavit 1rok :) )Ale ne já se nevzdám.  . No váhu si pořád držim.

Snídaně: Kinder bueno 2x(myslim ty trubičky)
Svačina:
Oběd:
Svačina2:
Večeře:

Chůze je klíč ke zdraví!

17. dubna 2010 v 13:12 | Capy |  Rady a Tipy
Na prospěšnosti této znovuobjevené disciplíny se vzácně shodují všichni odborníci.
Je to úplně snadné, a dokonce levné. Pořiďte si dobré boty, krokoměr a vyrazte do terénu.
Skvělé je, že do "tréninku" se počítá každý krok za celý den. Vlastní "procházky" jsou už jen bonusem.
Jak na to?
Začněte víc chodit pěšky: vystupte stanici před cílem a dojděte po svých, omezte ježdění autem na krátké vzdálenosti, zapomeňte na výtahy a pohyblivé schody.
Vybírejte krokoměr
Abyste si mohla spočítat kroky a absolvované kilometry, kupte si krokoměr. Připíná se co nejtěsněji k tělu. nejlépe kolíčkem na spodní kalhotky. Není vidět, neruší.
Nejjednodušší krokoměr v nabídce značky SILVA je s funkcí počítadla kroků model Step Counter za cenu 420 Kč.

Krokoměry mají mechanické čidlo, které zaznamenává otřesy těla při chůzi nebo běhu. Jsou různě drahé a různě vybavené. Ty nejjednodušší zaznamenávají vaše kroky. Vhodnější je pořídit si dražší (zhruba za 700 Kč), který počítá ušlé kilometry a kalorie. Ty ještě lepší mají paměť (nemusíte si vést tréninkový deník) a třeba i hudební přehrávač.
Levnější krokoměry stojí kolem 500 Kč, jejich ovládání je naprosto snadné.
KOLIK UJÍT?
Pod tři tisíce jste "ležák"
Denní režim, při kterém ujdete kolem 3000 kroků, je katastrofa. Představte si pod ním den strávený většinou doma, snad jen s jednou cestou na malý nákup do samoobsluhy za rohem.
Denní průměr
Pokud normálně chodíte do práce a nevěnujete se ten den žádné významné fyzické aktivitě, bývá denní průměr kolem 5000 - 8000 kroků.
Za hodinu byste svižnou chůzí měla spálit asi 1200 kJ.
Udržte si kondici
Jestliže si chcete udržet kondici, popřípadě ji získat, měla byste denně ujít 10 000 kroků. Nepočítejte, že se vám to podaří při běžném denním režimu. Musíte vyrazit na tréninkovou "procházku" nebo se věnovat nějaké jiné sportovní aktivitě.
Na hubnutí
V případě, že chcete zhubnout, měla byste denně ujít zhruba 15 000 kroků. Pokud je váš krok dlouhý asi 60 cm, měla byste tedy denně ujít asi 9 kilometrů. Pokud tedy 4 kilometry nachodíte při běžném režimu, měla byste ještě vyrazit na 5kilometrovou kondiční trasu.
Než vyrazíte "na procházku"
Pořiďte si spíše měkčí sportovní obuv. Vhodné je sportovní oblečení z funkčních materiálů, nezapomeňte si větrovku nebo kšiltovku, kdyby vás zastihl déšť.
Kolik spálíte při chůzi?
Za hodinu byste svižnou chůzí měla spálit asi 1200 kJ. Pokud se ale vydáte na pěší túru na horách, můžete spálit i 2000 kJ.
Správná technika
Váhu přenášejte z paty postupně na špičku a po odlehčení paty odlepte od země celé chodidlo. Paže zapojte odpovídajícím způsobem do přirozeného pohybu. Zapomeňte na "zlozvyky": nekymácejte se, nešmajdejte, tělo držte rovně, trup je zpevněný. Dýchejte klidně do břicha. Před chůzí a po ní se protáhněte.
Proč je tak prospěšná?
- Prokazatelně zlepšuje duševní stav a náladu.
- Snižuje riziko kardiovaskulárních problémů.
- Snižuje hladinu špatného cholesterolu.
- Předchází obezitě nebo ji v dostatečné intenzitě léčí.
- Chůze pomáhá zvládat chuť na tabák při léčbě závislosti.
- Zlepšením střevní peristaltiky pomáhá při prevenci rakoviny tlustého střeva.
- Zlepšuje celkovou kondici pohybového aparátu.
Chůze je vhodná pro všechny věkové i váhové kategorie. Výjimku tvoří lidé trpící žilním zánětem nebo výrazným pohybovým nebo jiným omezením.

Zpevněte si bříško!

17. dubna 2010 v 13:08 | Capy |  Cviky
Lehneme si. Bedra přitiskneme k podložce tím, že vtáhneme břicho dovnitř. Chodidla přiblížíme k hýždím. Pohyb je táhlý, nehmitáme. S výdechem jde trup vzhůru, s nádechem trup pokládáme. Cvik provádíme 8x tahem, 8x v tempu. Poté uvolníme a celou sérii opakujeme 4x. Po ukončení každé série zkusíme výdrž na 8 dob.
Posilovací cviky na zformování břicha

Vleže na podložce zvedneme obě nohy vzhůru. Nekřížíme chodidla, dlaně ponecháme za hlavou, nepomáháme si jimi. Pomalu odlepíme pánev od podložky, pohyb je táhlý a plynulý. Pracuje spodní část břicha. Cvičte ve čtyřech sériích po osmi.
Posilovací cviky na zformování břicha
Vleže překřížíme pokrčené nohy. Poté rotujeme trupem. Ramenem jdeme proti kolenu překřížené nohy. Bedra opět přilepíme k podložce, chodidlo přiblížíme k hýždím. Rotace provádíme 8x tahem, 8x v tempu (zde je možné natažení svrchní ruky). Poté můžeme pro obměnu fázovat - na 3 doby vzhůru, na čtvrtou dobu zpět. Následně uvolníme a celou sérii opakujeme 4x. Po ukončení každé série zkusíme výdrž na 8 dob. Pozor - nezapomeňte vystřídat obě strany!!!
Posilovací cviky na zformování břicha
Lehneme na podložku a pokrčíme obě kolena. Bedra přilepíme k podložce, chodidla ponecháme blíž u hýždí. S dlaněmi složenými za zády rotujeme trupem. Cvičíme ve čtyřech sériích po osmi.
Posilovací cviky na zformování břicha
Vleže, kdy obě chodidla jsou natažená, zvedneme horní část trupu směrem ke kolenům. Pozor na překřížená chodidla! Opakovaným křížením chodidel může vznikat svalová dysbalance (nerovnováha). Obě dlaně opět ponecháme za hlavou. Opakujeme 8x tahem, 8x v tempu. Poté uvolníme a celou sérii si dáme ještě 4x. Po ukončení každé série zkusíme výdrž na 8 dob.
Posilovací cviky na zformování břicha
Tento cvik bych pojmenovala kočka - zaklekneme, opřeme o dlaně a silou vtáhneme břicho dovnitř a držíme… Počítáme 8 dob, poté uvolníme. Opakujeme 8x.
Posilovací cviky na zformování břicha
Vleže na zádech s pokrčenými koleny a s dlaněmi složenými za hlavou vtáhneme břicho dovnitř (podsazujeme pánev). Hlava je položená na zemi. Chodidla přiblížená k hýždím. Pracuje především spodní část břicha. Cvičíme 8x tahem po čtyřech sériích. Nezapomeňte po ukončení každé série na výdrž (opět 8dob)!
Posilovací cviky na zformování břicha
Po zátěži nezapomeneme na závěrečný stretching!
V sedě jednu nohu natáhneme, druhou pokrčíme. Přitáhneme se zespodu chodidla natažené nohy. A držíme. Koleno natažené nohy je dopnuté! Protažení provádíme dvakrát v 10-ti vteřinových intervalech. Neprotahujeme přes bolest! Pro zjednodušení můžeme přitáhnout pouze ke špičkám. Nejjednodušší verze je přitažení pouze k nártům. Nezapomeneme vystřídat nohy!
Posilovací cviky na zformování břicha
V kleče prohneme bedra, která po chvíli uvolníme. Při prohnutí vyvěsíme hlavu. Dýcháme volně! "Kočička" nám bezvadně protáhne bederní část páteře!
Posilovací cviky na zformování břicha

Pro vysněnou postavu

17. dubna 2010 v 12:35 | Capy |  Cviky

BŘÍŠKO

Zatáhněte břicho jemně dovnitř. Měla byste cítit, jak vám uprostřed těla stoupá napět.
Kyvadlo pro štíhlý pas
V poloze na zádech zvedněte natažené nohy v úhlu 45 stupňů od země. Hlavu mírně zvedněte a ramena odlepte od podložky po dolní úhly lopatek. Ruce zvedněte mírně nad úroveň boků, jak vidíte na obrázku. Vraťte se zpět a opakujte celý pohyb 20x nahoru a dolů ve 3 sériích.
Kyvadlo pro štíhlý pas

PRSA

Při cvičení myslete na všechny pohyby,dosáhnete dvojnásobného účinku.
Opora pro ženské křivky
Klekněte si na kolena a opřete se lokty o zem. Lokty musí být pod rameny.
Opora pro ženské křivky
Foto: Dušan Křístek
Vyrovnat, prosím!
Propněte nejprve levou nohu, opřete se o špičky, pak propněte pravou nohu a počítejte do deseti. Potom kolena pokrčte a uvolněte se. Pokud zvládnete tři opakování tohoto cvičení, můžete si gratulovat.

BOKY

Rychlé pohyby? Při jógalates ne! Tajemství tkví v uvědomělém pomalém pohybu.
Lehněte si na bok, hlavu opřete o rameno a druhou ruku dejte před prsa. Nohy lehce pokrčte. Špičky flexujte. Horní nohou teď kopejte pomalu dopředu (maximálně však v úhlu 90 stupňů).
Pro krásné boky

NOHY

Věnujte pozornost vědomému dýchání. Při zpevnění těla se zhluboka nadýchněte do břicha, při uvolnění vydechujte ústy.
Až do nebe
Lehněte si na záda, paže podél těla, zpevněte břicho. Obě nohy pokrčte do pravého úhlu, pak natáhněte pravou nohu k nebi.
Open-air kreslení
Je vaše poloha stabilní? Teď můžete nataženou nohou kroužit proti směru hodinových ručiček. Představte si, že nohou kreslíte do vzduchu pravidelný kruh. Na začátku kruhu se zhluboka nadechujte a při jeho dokončení pomalu vydechujte. Vyměňte nohy a opakujte 10x.
Open-air kreslení

PAS

Mobilizujte své silové rezervy - zvládnete to vědomím dýcháním.
Nejen pro břišní tanečnice
V poloze na boku se opřete o pravé předloktí a vyrovnejte tělo do jedné linie. Položte vrchní nohu přes spodní a levou ruku dejte v bok. Opřete se o pravou nohu a pokuste se mírně zvedat boky směrem nahoru. Opakujte 10x ve třech sériích na každou stranu.
Nejen pro břišní tanečnice

Tréninkový program: Zbavte se celulitidy

17. dubna 2010 v 11:48 | Capy |  Cviky
Nikdy není pozdě pustit se do boje celulitidou. Vyzkoušejte náš speciální tréninkový program, který rafinovaně zaútočí na pomerančovou kůži. Začněte už dnes!

NOHY

Posílí vnitřní a vnější stranu stehen
Lehněte si na pravý bok a opřete se o předloktí pravé ruky. Pravou nohu mírně pokrčte. Levou končetinu zvedejte pomalu nahoru a dolů. Zopakujte 8x.
Pak levou nohu pokrčte a položte chodidlo na podložku před pravým kolenem. Pak pomalu kmitejte pravou nohou nahoru dolů, aniž byste ji zcela položila na podložku.

Posílí vnitřní a vnější stranu stehen
Pro štíhlá stehna
Rozkročte se na šířku ramen a jednou rukou se přidržujte opěradla židle. Nohu, která zůstává na zemi, mírně pokrčte. Druhou mírně unožte, přičemž vědomě zpevňujte svalstvo nohou. Vraťte se do výchozí polohy a zopakujte 8x ve 3 sériích. Vyměňte nohy.

Pro štíhlá stehna
Pro pevné svalstvo nohou
Postavte se do širokého stoje rozkročného a ruce spojte v předpažení, držte se za zápěstí. Pokrčte nohy a váhu těla přeneste na paty. Zpevněte břicho a zadek. Pomalu se zvedejte a snižujte, zopakujte 15x.
Pro pevné svalstvo nohou

ZADEK

Tvarujte
Postavte se na čtyři a opřete se o předloktí. Pravou nohu s kolenem pokrčeným do pravého úhlu a se zpevněnými hýžděmi zvedejte nahoru. Zopakujte 10x a vyměňte strany.

Tvarujte hýždě
Zpevňujte
Rozkročte se na šířku boků a přidržujte se židle. Jednu nohu mírně pokrčte. Druhou mírně zanožte a s vědomým zapojením sedacích svalů více zanožujte. Opakujte 8x ve 3 sériích.
Zpevňujte hýždě

BŘICHO

Ploché břicho
Lehněte si na záda, pokrčte kolena a chodidla položte na zem. Předpažte, zpevněte břišní svalstvo a s výdechem se pomalu obratel po obratli zvedejte nahoru. Opakujte 8x.

Pro ploché bříško

V poloze na zádech zvedněte nohy v pravém úhlu. Ruce dejte za hlavu. S výdechem veďte pravý loket k pravému kolenu a naopak. Zopakujte 10x a ve 3 sériích.
Pro štíhlý pasJídelníček 16.4.2010

17. dubna 2010 v 7:00 | Capy |  Jídelníček
..

Snídaně: piroh plněný tvarohem
Svačina: kinder mléčný řez
Oběd: 
Svačina2:
Večeře:

Pohyb: 20min P-class
Pití:
Spokojenost:

Jogurtová dieta

16. dubna 2010 v 20:20 | Capy |  Diety

Jogurtová dieta je to pravé?

V dnešním hektickém životním stylu s nadbytkem stresu a nesprávných stravovacích návycích, tělo ve střevech ztrácí svou přirozenou (živou) mikroflóru. Výsledkem je nesprávné působení trávení a vy máte pocit, že hodně přibíráte. Jestliže potřebujete shodit několik kilogramů, je pro vás jogurtová dieta to pravé. Můžete ji bez obav držet i déle, jogurt totiž obsahuje nezbytné bílkoviny a v kombinaci se zeleninou nebo ovocem dodá organismu také v dostatečném množství vitamíny a minerály.

Proč právě jogurtová dieta

Počátkem dvacátého století přišli vědci na to, že živé bakterie v jogurtech jsou schopny bojovat proti choroboplodným zárodkům, které vznikají zkvašením zbytků potravy ve střevech. Jogurt příznivě působí na zažívání a střevní mikroflóru, a tím umožňuje pročištění organismu. Jogurt obsahuje především vápník, který ovlivňuje tukové buňky, také bílkoviny z jogurtů jsou prospěšné a to zejména pro stavbu svalů a napnutí tkání. Dodá vám také mnoho důležitých minerálních látek, především fosfor, vápník a fluor. Obsažené vitamíny se starají o krásu pleti, pevnost nehtů a vlasy. Ať žije jogurtová dieta!!!

Který jogut při jogurtové dietě?

Trh obsahuje velké množství jogurtů, ale pro naší jogurtovou dietu je vhodné zvolit probiotické jogurty. Probiotické jogurty obsahují mléčné bakterie, ty se starají o správný průběh trávení. Díky tomu, že vytvářejí zdravé střevní prostředí, aktivují tak přirozenou obranyschopnost organismu. Při jogurtové dietě nesmí kalorická hodnota jogurtů přesáhnout 420kJ/100g. Aby byl účinek probiotických bakterií trvalý, denně konzumujte minimálně 140ml jogurtu. K nastartování trávení a shazování kilogramů si dejte jogurt nejen ráno s cereáliemi, ale i k obědu jako dezert, nebo ho využijte při přípravě večeře.
http://www.greiner-gpi.com/_img/BIO_jogurt_boruvka1.jpg

Co s jogurtem při dietě?

 • Ideální je propojení jogurtu s vlákninou, po ránu dobře nastartuje tělo a dodá mu energii potřebnou k úspěšnému dni. Do jogurtu můžete přidat ovesné vločky nebo müsli, už ale nepřidávejte cukr a jiná sladká dochucovadla.
 • Jogurt můžete obohatit ovocem (jahody, jablko) nebo zeleninou.
 • U jogurtové diety lze bílý jogurt využít k přípravě zeleninových salátů, ochutit můžete česnekem, bylinkovou solí nebo pepřem. 
 • Jako oběd můžete upravit krůtí maso s jogurtovou omáčkou s česnekem a nasekaných bylinek.
 • Zeleninu během celé jogurtové diety můžete také spařit nebo podusit.
 • Jako přílohu lze použít rýži, těstoviny nebo celozrnný chléb.
 • Jako u každé diety je důležitý pitný režim, který je vhodné rozložit do celého dne.
Jogurtová dieta nejen, že pročistí tělo a vy získáte novou energii, ale také zhubnete pár kilogramů.

Rýžová dieta

16. dubna 2010 v 20:11 | Capy |  Diety
Rýžová dieta patří mezi diety s nízkým obsahem tuků.  Hlavní složkou potravy je rýže, kterou lze kombinovat například se zeleninou či ovocem, komplexnější rýžové diety povolují i příjem ryb. Výhodou této diety je rychlý úspěch - dochází k relativně rychlému poklesu hmotnosti. Je to způsobeno tím, že jídla jsou bohatá na vápník a chudá na soli, což vede k ztrátě hmotnosti.
http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1218892127_2.jpg

Jak se orientovat v rýžové dietě?

Není rýže jako rýže. Na celém světě existuje neuvěřitelných 9 000 druhů rýže. Všechny se liší barvou, chutí nebo vůní. Nejznámějším druhem je rýže Basmati, jasmínová, neloupaná, sladká, dlouhozrnná, pololoupaná a další. Během rýžové diety se bílé rýži raděj vyhněte, kvůli malému obsahu vlákniny není příliš vhodná, zároveň má také vyšší glykemický index. Lepší volbou je rýže neloupaná - hnědá neboli natural, která má více vitaminů, minerálů a velké množství vlákniny. Také má menší glykemický index (do 55), to znamená, že nepodporuje ukládání tuků.

Den s rýžovou dietou

Jak už bylo uvedeno, při rýžové dietě nejíte pouze rýži, a rozhodně ne v neomezeném množství. Denní dávka se pohybuje okolo 200 gramu rýže (před uvařením), což je asi dvojnásobné množství uvaření (asi 5-6 kopečků na den). Kromě výběru jednotlivých druhů rýže při rýžové dietě, musíte dbát také na konzumaci tuků, zásadně omezte tuky živočišné a nahraďte je tuky rostlinnými. Skvělou kombinací u hlavního jídla během rýžové diety je rybí nebo drůbeží maso, rýže se zeleninou a rostlinnými oleji, nebo s ovocem, které nahrazuje moučník. Jedná se vlastně o modifikaci nízkocholesterolové diety s nízkým obsahem živočišných a převahou rostlinných tuků (také známou jako středomořská).

Výhody rýžové diety

 • snížení hladiny cholesterolu
 • očista trávicího traktu
 • úbytek hmotnosti
 • očista celého organismu spojená s dobrou náladou

Rýžová dieta v podobě jídelníčku

 • snídaně: jogurt nebo polotučné mléčné výrobky (sýr, tvaroh + ovoce)
 • svačina: kousek ovoce a kousek zeleniny
 • oběd: rýže na jakýkoliv způsob (vařená s krůtím, kuřecím nebo rybím masem, rýže se zeleninou nebo s ovocem, zeleninové rizoto atd.)
 • svačina II.: méně sladké ovoce (jablko, nízkotučný sýr)
 • večeře: mléčné výrobky (netučné), tvaroh + menší množství rýže + zelenina + tuňák s olivovým olejem (2x týdně)
Pozn. jídelníček je možné jednou týdně obohatit - místo rýže malou porci brambor.
Během rýžové diety je také důležité dodržovat pitný režim, a to minimálně 2 litry denně. Vhodná je voda, minerálka, přírodní džusy a čaje

Fazole

16. dubna 2010 v 20:01 | Capy |  Výživa
Většina lidí se domnívá, že jedinou odrůdou jsou známé strakaté fazole. Existují však i červené, černé, bílé odrůdy fazolí. Nejčastěji se prodávají sušené nebo konzervované v nálevu.

Červené masité fazole pocházejí z Ameriky, kde je pěstovali již Aztékové. Tyto fazole jsou charakteristické svým tvarem připomínajícím ledvinu a obvykle se používají k přípravě salátů, polévek a zapečených hrnců. Prodávají se sušené nebo ve slaném nálevu.
http://www.kolena-spytihnev.cz/jidlo-a-piti/naobjednavku/fazole.jpg
Používáte-li sušené fazole, musíte je nejdřív namočit a nechat stát přes noc. Pak fazole asi 15 minut prudce povaříte a necháte je stát na mírném plameni hodinu i déle, dokud náležitě nezměknou. Syrové a nedovařené fazole mohou obsahovat nestravitelné látky, jež by mohly způsobit těžkou otravu. Jen dobře uvařené fazole působí některým lidem nadýmání.
Fazole v kombinaci s rýží nebo jiným druhem obilniny poskytují kvalitní bílkoviny lidem,
kteří nejedí maso. Všichni, kdo se snaží zeštíhlet, mohou z fazolí načerpat dostatek bílkovin bez tuku. Velké červené fazole jsou také dobrým zdrojem draslíku, užitečným zdrojem železa, fosforu a folátu a dále obsahují zinek, který přispívá k tomu, aby se poranění dobře hojila.

Celer

16. dubna 2010 v 19:58 | Capy |  Výživa
http://www.chovatelka.cz/images/fotogalerie/obrazek/1264.jpgKLADY
• dobrý zdroj draslíku
• obsahuje vlákninu a vitamin C

Tato zimní zelenina je příbuzná celeru řapíkatému; někdy se nazývá celerový kořen. Odloupáme tuhou slupku a můžeme ho jíst buď dušený nebo jako součást klasického francouzského salátu - celer nakrájíme na jemné proužky, uvaříme v páře a smícháme s hořčicovou zálivkou.
Celer je dobrým zdrojem draslíku. Za syrova obsahuje vitamin C a stravitelnou vlákninu, která napomáhá snižování cholesterolu v krvi.

Borůvky

16. dubna 2010 v 19:56 | Capy |  Výživa
http://www.coop.cz/magazin/1_2007/img/boruvky.jpgBorůvky obsahují přírodní antibakteriální látky, které organismus chrání před žaludečními potížemi.
Na rozdíl od řady kyselých bobulí, které se dají jíst jen povařené s cukrem, jsou borůvky přirozeně sladké a chutné i za sirova, takže využijeme jejich vitamin C.

Jak zhubnout břicho

16. dubna 2010 v 19:52 | Capy |  Rady a Tipy
jukhkj


U žen se tuk ukládá spíše v oblasti boků a hýždí (typ hruška), u mužů je častější ukládání v oblasti břicha (typ jablko). Ovšem s přibývajícím věkem se mohou poměry měnit.

Problém s tím jak zhubnout břicho

Problémem jak zhubnout břicho zůstává, že nelze zhubnout jen na určitých místech (regionálně). Někdo například vlastní větší počet tukových buněk v oblasti břicha. To znamená, že když bude denně procvičovat břišní svaly, nebude spalovat tuk pouze na břiše, jelikož tělo využívá tukové zásoby pro práci břišního svalstva (nebo jakékoliv jiné svalové skupiny) všech tukových buněk v těle. Dokonce se i často stává, že z partií, které jsou pokryty tukem jen v menší míře, odchází energetické zásoby nejdříve a tam, kde se chceme tuku zbavit nejvíce, hubneme až naposledy. O tom, kde budeme a nebudeme redukovat tuk rozhodují hlavně hormony a genetika. Na genetiku jsme krátcí, ale poměry hormonů v těle můžeme částečně ovlivnit stravou a pohybem. Proces přírodní úpravy koncentrace hormonů ovšem probíhá delší dobu než přísná redukční dieta.

Nejčastěji chceme zhubnout břicho

U odpovědi na otázku: Jak zhubnout břicho, musíme nejdříve zavrhnout nefyziologické přístupy a postupy jako jsou redukční čaje, masti, vibrační pásy, náplasti, tabletky a elektrické myostimulátory. Už tisíce nespokojených zákazníků se přesvědčili o jejich neúčinnosti.  Dobrého výsledku se dá docílit pouze snížením příjmu a zvýšením výdeje kalorií. Nejde ovšem jen o "hrubé" kvantitativní snížení přijmu a zvýšení výdeje. Jestliže chceme být opravdu úspěšní to znamená zhubnout kvalitně, zdravě a trvale, musíme sestavit pohybový a stravovací program správně. Mezi všeobecné zásady toho jak zhubnout břicho a také většiny diet, patří rozložení jídla do více menších porcí, dopřát si na jídlo klid a čas, zařadit do jídelníčku ovoce a zeleninu, červené maso nahradit rybami či drůbeží, snažit se přijímat co nejvíce vlákniny, omezit bílé pečivo a hlavně nevynechávat snídani a nejíst těsně před spaním.

Cviky na hubnutí břicha

Na závěr ukázka nejefektivnějších cviků na to jak zhubnout břicho.
 • lehněte si na záda, zvedněte nohy do vzduchu a jejich pohybem napodobujte jízdu na kole (zapojujete téměř všechny břišní svaly)
 • znovu si lehněte na záda a přitahujte kolena od země až k hrudníku
 • tzv. zkracovačky - lehněte si na záda a nohy položte třeba na postel nebo lavici aby svírali pravý úhel a pak už je vše stejné jako při leh-sedech (tento cvik je lepší má stejný účinek, ale nedochází k nežádoucím pohybům v oblasti krku)

Jídelníček 14.4.2010

14. dubna 2010 v 17:32 | Capy |  Jídelníček
...

Snídaně: perník 50g
Svačina:celozrný rohlík(82g) se sýrem
Oběd :  pečená ryba,maličko brambor,ochutnání červené řepy
Svačina2:hogurt dobré ráno boruvková
Večeře: rýže(cca. 70g),kuřecí přírodní řízek(90g)

Pohyb: nic :/ Musela a bude se muset ještě učit.
Pití: cca. 3l
Spokojenost: 80% mohl být pohyb ale papání myslim že na předešlé dny celkem dobré :)

Jídelníček 13.4.2010

13. dubna 2010 v 7:00 | Capy |  Jídelníček
Ahojky lidičky :) Rozhodla jsem se že prostě zhubnu. A do léta bude mít 55-53kg..(5kg za deset týdnu neni špatný ne ? :D). No dneska sem si chtěla za cvičit a vidim že hejbejse.tv se změnilo a skoro nic tam neni :/ No celkem mě to naštvalo :/  Jo a ještě nemáte nějaké typy na večeře ? :)

Snídaně: perník,pudingoví závin
Svačina:houska se sýrem
Oběd : 2 houskový knedlíky, trošičku vepřového mnasa
Svačina2:nic
Večeře: 2,5 sýrové párky,1,5 krajíce chleba,hořčice

Pohyb: 45 min tělák
Pití: cca. 3l
Spokojenost: 70%

Jídelníček 12.4.2010

12. dubna 2010 v 7:32 | Capy |  Jídelníček
Snídaně: dobrá kaše bonavitav čokoládova, malá čokoládová roládka
Svačina: houska se sýrem(a máslem)
Oběd :Hrách,párek,okurka, chlebíček s tuňákem
Svačina2:
Večeře:

Pohyb:
Pití:
Spokojenost:

Jídelníček 8.4.2010

8. dubna 2010 v 17:03 | Capy

MUSIM ZHUBNOUT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Snídaně: dobrá kaše bonavitav čokoládova, malá čokoládová roládka
Svačina: celozrná houska se sýrem a salámem(a máslem)
Oběd: Kuřecí mls,bramborová kaše,okurkový salát,džus
Svačina2: dobrá kaše bonavitav čokoládova 2x
Večeře: 3/4 hawai pizzy

Pohyb: 40min volleyball
Pití: cca. 2l (dneska málo no)
Spokojenost: 45%

Jíst před cvičením, nebo až po něm?

3. dubna 2010 v 11:23 | Capy |  Rady a Tipy
Hamburgrrrr

Kdo chce krásně vypadat, chodí cvičit do fitka, běhat do parku nebo se potit na inliny. Možná chodíš trénovat někam do oddílu a stíhat pravidelné tréninky, školu a jídlo je někdy pěkná honička.
Jít hladový cvičit není to pravé, ale co si dát, aby ti po pár minutých běhu nebylo špatně? Nebo hlad vydržet a nacpat se až po sportu? Jenže to pak člověk většinou sní, na co přijde, a efekt ze cvičení je ten tam. Záhada?

Posilujeme: hýžďové svaly, aneb jak na pěkný zadek

3. dubna 2010 v 11:13 | Capy |  Cviky
Posilujeme: hýžďové svaly, aneb jak na pěkný zadek - foto

Chtít dokonalé tělo bez pravidelného cvičení zkrátka nejde. I sebeznámější modelky musí kleknout na zem a alespoň 3x týdně se pustit do posilování.

Posilujeme: prsní svaly

3. dubna 2010 v 11:05 | Capy |  Cviky
Posilujeme: prsní svaly - foto
Podprsenka dokáže zázraky. Prsa zvedne, vyztužená dokonce i zvětší, ale bez ní? No jo, chce to pár cviků a bude líp.

Pro krásná prsa poprvé

Vezmi do každé ruky jednu činku (max 2kg), pokud nemáš, bohatě stačí 1,5 litrové naplněné lahve.
Tento cvik můžeš cvičit buď ve stoji - rozkroč se na šířku boků, nebo v sedu na zemi. V obou pozicích podsaď pánev, aby jsi se neprohýbala v bedrech.
Paže upaž podle obrázku tak, aby byl v lokti pravý úhel a pěsti se zátěží směřovali ke stropu. Ve druhé fázi cviku obě paže předpaž tak, aby se předloktí dotýkala před hrudníkem, ale pěsti stále směřují ke stropu a loket svírá pravý úhel. Pohyb tedy vychází jen z ramene. Zpět do upažení pokrčmo.
2 - 3 série 20-30 opakování